سلام...

اهم اهم14.gif...بنده میخواستم از پشت همین تریبون اعلام کنم :راستشو بخواید اصلان چیزی به مخم نمیرسه که بگم13.gif ، خدائیش این هفته هر چی ضد حال بود خدا به مازدو رفت از کجاش بگم آخه25.gif!! از اینکه خواستیم بریم مشهد قطار ترکید دیگه بعدشم بلیط گیرمون نیومد،(البته من هنوز در جستجوی بلیط هستم ولی شدیم مثه جن و بسم الله) یا اینکه رفتم فشم و نزدیک بود بخاطر گاز گرفتگی بمیرم؟!! و یا ... (به دلیل شرایط منکراتی و بد آموزی 09.gifاز ذکر ... معزوریم) .

 

راستی محرمم شروع شد و دوباره دسته ها و هیئتها راه میفتن تو خیابون و شروع یک کارناوال ( بقول یکی از اساتید دانشگاه) برای دخترا و پسرا31.gif،فک کنم تو این محرم امسال هر چی مد و چیز دیگه باشه پیدا بشه؛ میگید نه؟ تا 5 محرم که دسته ها میان بیرون صبر کنید و خودتون ببینید،البته من پیشنهاد میکنم برای جلوگیری از پدیده ی سوسک شدن34.gif که در این ماه زیاد بوقوع میپیونده از ژیگول بازی و قرتی بازی دس وردارید و عین بچه آدم برید عزاداری.اینم گفتم که یچیزی گفته باشم26.gif .

 

خلاصه بریم سر اصل مطلب بابا مگه شما آدم نیستیدالبته بنده بارها تو مصاحبه هام اعلام کردم که معلومه ها26.gif... ولی میخواستم خودتون بگید!!بخدا یکم افاضات کنید ثواب داره ها ...هی میاید آف میزارید که وبلاگت فلانه،وبلاگت بهمانه؛جون ور بیاید نظر بدید چون من وولوولکم گرفته.پس میشینیم که 25 افاضات برای این پست داشته باشیم ،البته این برای افتتاح کاره در سری های بعد به 100 تا 200 تا هم میرسونیم32.gif شما که 1 ساعت رفتید رای دادید تازشم معلوم نیس کی به کیه اونوقت دلتون میاد بیاید وبلاگ خوشگل منو ببینید و نظر ندید؟ ایشالله جِزه جیگر بزنید اگه نظر ندید،حتی شما دوست عزیز.

ادامه مطلب قبل رو داشته باشید تا بعد از محرم.

 

اولتیماتوم به استالین

ترومن فاش كرده است كه در سال 1946 ميلادي دو بار به استالين تلگراف فرستاده است و به او درباره ايران اولتيماتوم داده است. بار اول ماه مارس سال 46 درباره تخليه ايران از نيروهاي شوروي : اين تلگراف متضمن اين اخطار بوده است كه در صورت عدم خروج شوروي؛ آمريكا نيز دوباره به ايران نيرو ارسال خواهد كرد و بار دوم دسامبر همان سال هنگام حمله ارتش ايران به آذربايجان : اين تلگراف متضمن تهديد استفاده از بمب هسته اي بوده است ( شوروي هنوز صاحب بمب هسته اي نبود). گويا استالين كه پيشتر بي پروايي ترومن را در استفاده از اين بمب بر فراز شهرهاي ژاپن ديده بود؛ اين تهدید دوم را براستی جدی گرفت.
(پدر و پسر/ محمود طلوعي(

خسرو پرويز پادشاه ايراني شبي در خواب ديد كه دودمان ساساني در زمان يكي از پسران يا پسران وي و يا از خون پسران وي نابود خواهد شد. پس از مشورت با ستاره شناسانش٬ پسرانش را كه ۱۷ تا بودند در قلعه اي با تمامي نعمات بدون زن اسير كرد تا پادشاهي پس از او به ديگر شاهزادگان ساساني كه از خون او نبودند برسد٬ پس از مدتي فرزند ارشدش شيرويه همان كه پس از كشتن خسرو پرويز بر جاي پدر نشست٬ از شيرين بانوي ايران خواست تا براي وي همسري فراهم كند٬ وي نيز كه از رنج پسران آگاه بود٬ شاهزاده اي از كشواد (استخر) براي وي در لباس مردانه به قلعه فرستاد و موبدي را نيز براي پيمان زناشويي آن دو مخفيانه فرستاد٬ همان شب دختر از شيرويه باردار شد و فرزندي از آن دو حاصل شد٬ خسرو پرويز از خيرگي آن پسر بچه به شگفت آمد و پس از كنكاش از داستان آگاه شد. با خواهش شيرين كودك از مرگ رهايي يافت و به خاندان مادري سپرده شد. نام وي در نزد پدرخوانده اش غباد بود. پس از چندين شاهزاده ساساني و گذشت سال ها او به پادشاهي رسيد و نام راستين خود را يافت كه همانا يزدگرد بود و در زمان وي پادشاهي ساساني درهم شكسته شد.

شهربانو / رحيم زاده صفوی

گويا روزي رضاشاه را با چند آخوند ( پيش از واقعه مسجد گوهرشاد و در اوايل اختلافات دولت و روحانيت) ملاقاتي افتاد. شاه پهلوي ) كه بر خلاف ضعف سوادش بسيار با ذكاوت و تيزهوش بود)؛ حضرات علما را اينگونه از گله گزاري منصرف كرد كه پرسيد: { حضرات محترم؛ شما متقي تر و با سوادتريد يا شيخ بهايي؟} البته همه جواب دادند شيخ بهايي. باز پرسيد {من عادلترم يا شاه عباس؟} باز هم البته پاسخ شنيد كه قبله عالم! پس گفته بود { خوب معلوم شد من از شاه عباس بدتر نيستم و شما.... هم از شيخ بهايي عالمتر نيستيد. حال چطور مي شود كه شيخ بهايي توانسته باشد با شاه عباس بسازد و شماها نتوانيد با من بسازيد؟}
(نون جو/باستاني پاريزي)

جواب کورش

زماني كه كورش كبير ؛ كرزوس پادشاه ليدي را مغلوب ساخت؛ فريزي ها و ساير طوائف آسيايي مطيع كورش گرديدند. اما ايونيها) يونانيان ساكن آناتولي) كه در جنگ يادشده بيطرفي اختيار كرده به هيچكدام از طرفين كمك نكرده بودند؛ از روي استيصال از دولت يوناني اسپارت كمك خواستند. اسپارتيها كه گويي هنوز كورش را نشناخته بودند؛ به فرستادن سفيري به نزد او اكتفا كردند و از روي نخوت از او خواستند كه متعرض بلاد يوناني نشود و الا مورد خصومت اسپارت قرار خواهد گرفت. پادشاه بزرگ كه آداب گفتگو را بهتر مي دانست؛ ضمن ابراز تشكر بابت اخطار؛ گفت: بپرهيزيد از روزي كه به جاي دلسوزي بر احوال ايوني ها؛ بر مصائب خود نوحه گري نماييد!)

) تاريخ ايران/سرپرسي ساكس (

بردیای دروغین و داریوش

كوروش بزرگ از همسرش آتوسه (آتوسا) كه دختر پادشاه ماد بود٬ دو فرزند ۲ قلو داشت كه يكمي كه چندين دقيقه زودتر از دومي به دنيا آمد نامش كمبوجيه و دومي نامش برديا بود٬ و كمبوجيه فرزند ارشد كوروش شد. پس از درگذشت كوروش٬ كمبوجيه به پادشاهي رسيد و در يورش به مصر و پيروزي در آن٬ ۷ سال از ايران دور بود و در اين مدت شايعه اي بر سر زبان ها افتاد كه وي كشته شده است و از آنجا كه برديا به فرمان كمبوجيه هميشه يك ماسك بر صورت داشت تا در بين مردمان با كمبوجيه اشتباه نشود٬ توسط گئومارت كشته شد و وي كه يك كلاه بردار بزرگ بود خود را به جاي او معرفي كرد و مردمان او را باور كردند٬ وي آيين بت پرستي را دستور مي داد و ماليات هاي بيهوده از مردم مي گرفت و پايتخت خود را در هگمتانه (همدان) قرار داد. پس از مرگ مشكوك كمبوجيه در سوريه٬ داريوش پسر ويشتاسب كه يكي از سپهبدان ارتش ايران بود در بازگشت به ايران از تغيير رفتار ايرانيان شگفت زده شد و با هوشياري خود و كمك بزرگان كشور او را رسوا كرد٬ و آيين هاي پيشين را دوباره برقرار ساخت و ماليات ها را برچيد و كشور را كه سر به شورش گذارده بود آرام كرد و بزرگان كشور او را به جاي < بردياي دروغين > به پادشاهي ايران برگزيدند.

(سرزمين جاويد / ذبيح الله منصوري)

اینم 5 تا مطلب دیگه....برید صفا کنید و مارم دعا کنید.

پیام هفته:

اي آريايي اگر قدرت دردست ديگري است و بر تو و مردمت ستم ميكننديابمير ويا مبارزه كن.

کلام آخر:

عمرن اگه لنگمو پیدا بکنید میگید نه نگا کنید.

 

اینم از زرنگی های رضاخانخسرو پرویز و رویای صادقه 

/ 16 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شومباس

سلام حالت خوبه اين دختر و پسرها که هر روزشون اينجوريه حالا اين ماه هم روش

siamak

سلام محمد جان خسته نباشی من برای آخرين بار آپ ديت کردم پيش ما بيا.... موفق و سر بلند باشي. به اميد ايرانی آزاد

voroojak

سلام من که خيلی از بلاگت خوشم مياد و کلی از اطلاعات باستانی اين بلاگ استفاده می کنم اومدی مشهد خبر بده در خدمت باشيم اگر وقت کردی به منهم سر بزن ممنون

الميرا

سلام...مرسی که به من سر زدی....با تبادل لينک هم ۱۰۰ ٪ موافقم.......زندگیت سبز ياد

بهار

سلام محمد جان ... مرسی که بهم سر زدی ... متنت خيلی جالب بود ... بهاری باشی

ايليا

سلام راستش من خط ميخی يادم رفته می تونم بپرسم پشت وبلاگتون چی نوشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!

voroojak

نمی خواهی آپديت کنی؟مردم از بس سرفه خوندم

reza

salam khobin manam mitonam ie chizi begam khosham omad ok man az darandei in sait mikham baham tamas begiiire ok aidi man enriqie_200020004 hast filan bye fadat azizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzam