گفتگو با بازيگر "نفس عميق"-رها از تهران

 

فيلم نفس عميق به کارگردانی پرويز شهبازی که به عنوان فيلم انتخابی ايران به اسکار هم معرفی شده و الان هم تقريبا يک هفته است که تو تهران اکران شده راجع به ۳ تا جوون ايرونيه که هر کدوم يه جوری سياه بخت ميشن.

۲ تا پسر به اسمهای منصور و کامران که از همه جا مونده و روندن، يکی از طبقه پايين جامعه، يکی هم از طبقه مرفه، با هم دوستن و تو شهر تهران جولون ميدن و همه جور خراب کاری ميکنن، دزدی ميکنن، ماشينها رو درب وداغون ميکنن، علاقه ای به آدمها و دنياشون ندارن وبه نظر ميرسه که هيچ انگيزه و هدفی توی زندگيشون نيست، تا اينکه دختری به اسم آيدا از راه ميرسه و ماجرا ۳ نفری ادامه پيدا ميکنه.

با وجود اينکه روحيه آيدا خيلی با ۲ تای ديگه فرق داره، دختر سرزنده و اميدوارتريه و برای نشنيدن متلکهای آدمهای تو خيابون هميشه با واکمنش موزيک گوش ميده ولی از نظر علاقه به ماجراجويی از اون دو تای ديگه هيچی کم نداره.

فيلم نفس عميق که سعی کرده مشکلات، ناميدی و بی انگيزگی بعضی از جوونهای ايرونی رو نشون بده، تو جشنواره فجرکانديد بهترين فيلم شد.

مريم پاليزبان که نقش آيدا رو توی فيلم بازی کرده، با وجود اينکه اولين تجربه بازيگريش تو سينما بوده، کانديد بهترين بازيگر زن شد.

مريم ۲۲ سالشه، دانشجوی تاتره و تو آواز موسيقی سنتی هم فعاليت ميکنه، به موزيک علاقه داره و به گفته خودش موزيک خيلی تو بازيگری بهش کمک ميکنه. شعر هم ميگه و از يکی از شعرهاش به نام "من قوی هستم" تو فيلم هم استفاده شده که به گفته کارگردان همخونی زيادی با فضای فيلم داره.

 

/ 1 نظر / 16 بازدید
sara

bebin man bache nadaram vali chon dooset daram barat nazar midam ok? bebin in filmaye irani ham ke hamash moshkelate irano goftan baba basseh...akhe cheghad az iran bad migid ke hame zadeh beshan va nayan iran digeh..? basssseeeeeeeeeeeh