بازم تابستون اومد،مانتو زیر ک..ن اومد!

پسر دیروز عجب روز خسته‌ کننده‌ای بودا...
اول از همه که دیشبش حسین دایی‌نا اومده بودن خونمون،برگشتنی موقع خداحافظی داشتم با خانومی حرف می‌زدم که دیدم بابام صدام می‌کنه!!!
سرتون رو درد نیارم،ماشین حسین دایی خراب بود و من باید باهاشون می‌رفتم خونشون بعد دوباره با ماشینشون بر‌میگشتم تا ماشین رو فردا صبح ببرم تعمیرگاه مخصوص خودمون که خیلی کار درسته!
البته یه نقطه مثبت که تو این ماجرا بود نزدیک شدن من به خونه خانومی بود،آخه حسین دایی واحد بالایی خانومینا رو از بابای خانومی خریده و بدین جهت من عجیب جدیدا مِـیلم به اون سمت کشیده میشه‌ها...04.gif
بعد از اینکه اومدم خونه تا ساعت ۴ صبح هم که تو نت بودم و داشتم میچرخیدم و فایل دانلود می‌کردم،طوری که دیگه از طرف سایت پی سی دانلود و آی آر تی سی آی برام فش اومد که مشترک فلان فلان شده دست از سر کچل ما ور‌میداری یا ...16.gif
از صبح علی الطلوع (درست نوشتم؟) که رفتم تعمیرگاه بعدشم دیدم وقت زیاد دارم هلک و هولک (اینو چی؟) برای خودم شادمان پیاده اومده خونه غافل از اینکه بازم دانشگاه دیر شد که هیچ،اصلا یادم رفته که کلاس دارم34.gif.خوب چرا اینطوری نگام می‌کنید...
قبلا هم گفتم که حواس پرتی دو علت بیشتر نداره:
۱- عاشقی!!!!
۲- دومیش رو یادم نمی‌آد!
خلاصش اینکه با کلی حوادث ریز و درشت عصری ماشین و گرفتم و با مامان اومدیم خونه احمد دایینا تا برای امروز که مراسم حنابندون احمد دایی و زندایی نرگس برنامه‌ریزی کنیم و منم ماشین رو بدم حسین دایی و از همه مهمتر خانومی رو ببینم،چون از وقتی پدرش بستری شده بود بیمارستان فقط یک بار اونم تو بیمارستان برای چند دقیقه کوتاه همدیگرو دیده بودیم.
گفتم خانومی یاد غذایی افتادم که فاطمه آبجی خانومی درست کرده بود،وقتی خانومی رو پیاده کردم که بره خونه خودم رفتم که برم سمت خونه احمد دایینا که مامانم زنگ زد که حسین دایینا میخوان بیان اینجا! برو ماشینشون رو ببر که بیاین اینجا؛منم با کله دو سوته رفتم... پامو که از در آپارتمان تو گذاشتما یه بوی باحال و خوشمزه تو آپارتمان پیچیده بود من که نتونستم تحمل کنم زنگ زدم خونه خانومینا و به فاطمه گفتم فاطمه بوی غذا از خونه شماست؟
فاطی گفت آره!
منم عینهو پرروئا گفتم منم میخوام خوب!04.gif05.gif
فاطی بیچاره هم یه لقمه گنده واسم پیچید و داد خانومی که خونه داداشش بود (خونه داداش خانومی بقل خونه خانومی‌ناست) که اونم بده به من!
جنگی پریدم پایین و لقمرو گرفتم و آوردم بالا و به ۶ قسمت نامساوی تقسیم کردیم و با دایی و زندایی و نیکی و مانی (رمضون04.gif) لُمباندیم.
البته تنها مشکل غذا این بود که اصلیترین قسمتش بادمجون بود که من شدیدا بهش حساسیت دارم،اما از اونجا که پشت معده‌ی من خرابس،دلم نیومد از این بوی خوب دل بکنم و خوردم لقمه هارو و همین موجب شد که تا همین آخرای برنامه ۹۰ (تفسیر بازی پرسپولیس - فولاد) زبون و لبم بخاره بدجوری.
حالا همه اینا به کنار،موقعی که رفتیم خونه احمد دایینا احمد دایی هم ماشینش رو داد به من که فردا بیارم پیش مکانیکمون تا ببینه چه مرگشه ماشینه!
خلاصش اینکه قرار شده از این به بعد با مکانیکی قرارداد ببندم و پورسانتی مشتری ببرم براش!15.gif
راستی سر کلاس عصر استاد یه سوالی مطرح کرد که اگه جوابشو هفته دیگه ببرم این ترم ۲۰ رو میندازه تنگ برگم...
اگه کسی میدونه برام آف یا پیام یا هر چیه دیگه بزاره...
۱- در چه شرایطی آب که مایعی غیر قابل تراکم است،تراکم پذیر می‌شود؟ (دو سه موردی می‌شه!) یکیش مثلا ضربه‌ی قوچ در سد‌هاست.
۲- در چه شرایطی گاز‌ها که قابل تراکمند،غیر قابل تراکم ‌می‌شوند؟
۳- چه شرایطی موجب تبدیل گاز به مایع و نیز جامد می‌شود؟
دلیل علمی و مهندسی می‌خواما،نه اینکه شِرتَکی پِرتَکی بگیدا.
اوخِییییییییییییییییییییییش...
داشتم می‌ترکیدم بابا!09.gif
راستی ببخشید که بدون اجازه رفتم،یه کار واجبی گلاب به روتون داشتم که دیگه نمی‌شه قضا؟(غذا؟ غضا؟ قذا؟)ش نکرد.
متوجهید که!!!!!!!! از اون لحاظ 19.gif...
اگه هنوز دارید این مطلب رو میخونید که ایول ولی اگه نمیخونید که یه مطلب باحال رو از دست دادید چون الان می‌خوام یه مطلب که توی یه وبلاگ خوندم و اولش قصد داشتم کش برمش رو اینجا بزارم اما بعدش (یعنی بعد از اینکه مجله همشهری جوان رو خوندم) نظرم عوض شد بزارم براتون ...
موضوع در مورد اینه که دوست عزیز ما به بررسی دلیل اینکه چرا بانوان محترمه‌ی سوئدی جای خواهری خوشگل‌تر از بانوان شخیصه ایرانی هستند پرداخته که در این راستا به نکات بسی ارزشمندی هم برخورده که با خوندن مطلب متوجه می‌شید!
پس می‌ریم که داشته باشیم...

* چرا سوئدی ها خوشگل تر از ایرانی ها هستند؟؟؟
به چشم خواهری اکثر دخترهای سوئدی خوشگل هستن. یعنی حداقل با معیارهای ایرانی ها که بنده هم از بخت نامراد جزو شون شدم خوشگلن. یکی از دوستان که تعطیلات ژانویه تشریف برده بود سواحل قناری و سینه و ناف کثیری دل داف، دید زده بود عرضه داشت اینها (سوئدی ها) یه چیز دیگن. در باب اینکه چرا اینها انقدر خوشگلن و به چه دلیل ما رو با کفگیر از اونجا درآوردن تئوریهای مختلفی داده شده.
تئوری اول: از نظر تاریخی ما اول آریایی بودیم بعد اسکندر اومد با لشگرش به ما تجاوز کرد بعد نوبت اعراب شد کمی بعدتر چنگیزاومد اون هم چه اومدنی این لابه لا هم ازبکها و تاتارها و هرچی خرده ریز دیگه است هی چپ و راست، راست شیکمشون رو میگرفتن، راست میومدن ایران. همین جوری بود تا کشور دوست و برادر افغانستان کریه ترین مردشو ( محمود افغان ریش قرمز) رو فرستاد اهل حال ترین شاه ما رو مورد عنایت قرار بده که داد. نادر شاه هم که یه تکون داد رفت هند رو گرفت نرفت محض رضای خدا ایتالیا رو بگیره که یه تنوعی داده بشه. القصه همون جور که اگه به آبی خوشرنگ زرد و قرمز و رنگهای دیگه رو اضافه کنی قهوه ای میشه، نژاد ما هم قهوه ای شده رفته پی کارش. اما این سوئدی ها چون غیر از یخ و سیب زمینی چیز دیگه ای نداشتن هیچ احمقی بهشون تجاوز نکرده برا همین قهوه ای نشدن.
تئوری دوم : شما خودت رو بذار جای خدا که جمعه میخوای استراحت کنی حالا ایرانیان عزیز از اول روز جمعه مشغول به کار شدن حالا هی بالا پایین میرن و بیخیال ماجرا نمیشن. خدا هم خسته است همین جوری بزن درو یه چیزی درست میکنه دیگه. مثلا رو کله مو نمیذاره اما روی دست و پا و دور ناف و هر جای مربوط و نامربوط دیگه است قالی کرمون پهن میکنه یا چه میدونم عوض ناف لوله پلیکا کار میداره یا کدو تنبل تو جالیز کپل میکاره. اما این سوئدی ها روز شنبه و یک شنبه که اول هفته خداست مشغول میشن. خب خدا سر حال تره وقت میداره رنگ چشم رو با اندازه گونه و رنگ لب ست میکنه. میکل آنژ وار بدنها رو تراش میده جوری که میگن ایول احسن الخالقین. با وجود این که دور روز (شنبه و یکشنبه) خدا به سوئدیها فرجه داد باز خیلی توقع ندارن کار تک سفارش میدن خب خدا هم رعایتشون رو میکنه جنس تر تمیز در میاره هفت میلیون با رشد جمعیت منفی. عین ایران نیست که همه چی سری دوزی باشه تپ و تپ تولید کنن. چینیها رو ببینید همه کپی پیست هم دیگن نصفه هندی ها رو فرشته های مقرب زمان بیکاری درست کردن. کلا هر جا تیراژ بالا بره کیفیت پایین میاد. شنیدم رییس جمهور فرمودند ما تا 120 میلیون راه داریم. شما جای خدا با وجود اینکه آخر وقته ولی ایرانیان تازه کارخونه رو روشن کردن مشغول تولید تراکتوری و تیراژ بالا برای رسیدن به 120 میلیون هستند، زیر نسخه اولی کاربن نمیذاری تا چند باره کاره نکنی. خب دیگه رعایت حال خدا رو نمیکنیم خدا هم رعایت حال ما نمیکنه اینه که نژاد تصادفی و کف آفتاب دیده میشه.

نتیجه جغرافیایی: جنبه ندارید سوئد نیاد. برین شاخ آفریقا
نتیجه تاریخی: خدا رحم کرد قبائل پلینزیایی بهمون حمله نکردن
نتیجه اداری: ساعتهاتون رو به وقت خدا تنظیم کنید
نتیجه خودروسازی: لامبورگینی و مزارتی بخوره تو سرتون همین سمند رو با دقت تولید کنید
نتیجه حکومتی: 120 میلیون از 80 میلیون بزرگتره پس بهتره
نتیجه خدا شناسی: رو هیچ کس زیادی حساب نکنید
نتیجه سیاسی: این نژاد انگلوساکسون که تو آبهای ما اومدن خیلی مالی نبودن خوش رفتاری کردیم تا طعمه بذاریم برای سوئدی ها.

*‌ تو همین مجله همشهری جوان یه ۵،۴ صفحه‌ای گیر ۴،۳ پیچ داده به این ده نمکی بیچاره و از زمین و آسمون صحنه‌ی فیلمبرداری و کاگردانی و نمی‌دونم چرا اکبر عبدی زیاد شوخی میکر‌ده و ایناش رو گیر بازار کرده بود.
حالا قصدم چی بود از این که اینو گفتم...
آقایون منتقد که خیلی هم با تریپ و لفظ قلم حرف می‌زدن همشون بلااستثنا گفته بودن که ما عمرن تو جبهه از این چیزا ندیدیم و اصلا جبهه از این قرتی بازیا نداشته و خانواده شهدا گلمندن و نمی‌دونم جانبازای ما در معرض خودکشی قرار گرفتن و اینا...(کاسه داغ تر از آش) البته سوزش از جایی دیگس،چون که ما یعنی خانواده‌ی من که خیلی ملموس با این خانواده‌ها در ارتباطیم هیچ چنین چیزی نه دیدیم نه شنیدیم (پدر من و اکثر دوستانش جانباز و آزاده هستند) و این چیزایی که اینا (منتقدان) میگن رو پدرم قبول نداره و با ما نشسته بود و قاه قاه می‌خندید،جوری که دیگه نمی‌تونستیم جلوی لرزش ساختمون رو بگیریم،بقول آقای ابطحی میگفت ما هم بخاطر فیلم میخندیدیم و هم بیشتر بیشتر بخاطر خنده‌های قاه قاه آقای تاجزاده.
حالا ماجرای ما و بابامم اینطوری شده بود.
و اما اونسوی قضیه که سردار رضایی و سردار احمدی مقدم (فرمانده پلیس کشور) و بقیه کسایی که جنگ و جبهه رو مثل بابای من و دوستاش تجربه کرده بودن هستند نظری خلاف نظر اونا (منتقدا) داشتن.
سردار احمدی مقدم: من با دیدن این فیلم،خودم را در فضای جبهه و جنگ حس کردم و برخی خاطراتم با این فیلم خیلی مشابهت داشت.
سردار رضایی: اخراجی‌ها خط شکن بیان واقعیت‌های ناگفته تاریخ جنگ است.فیلم اخراجی‌ها مثل جعبه سیاه جبهه‌ها و جنگ می‌ماند.
حالا ما موندیم کدوم رو باور کنیم؟
یک بوم و دو هوا برای اینجا مناسب تره یا قسم حضرت عباست رو قبول کنم یا دم خروست رو؟
اصلا چه ربطی داشت!؟ میخواستم بگم کسایی که زیاد انتقاد می‌کنن هم آدمن خوب،دل دارن،بیچاره‌ها میخوان بگن ما درس خوندیم،دکوپاژ و میزانسن میفهمیم چیه! شما که نمیفهمید! پس چون ما می‌گیم بده؛بده!
به نظر من که مهم تماشاگر سینماست که راضی باشه نه منتقد! فیلم که برای منتقدین ساخته نشده برای مردم ساخته شده.

*‌ قضیه گلاب گیری هم داره کم کم ردیف میشه،البته بابک عجمی - مدیر گروه اکتیو دانشجو - بهم گفت که اوایل خرداد ماه یه تور می‌زاریم واسه بچه‌ها،اما از اونجا که نمیشه تا اون زمان صبر کنیم پس شاید بعد از عروسی حامدینا (جمعه ۲۱ اردیبهشت) به امید خدا راهی کاشان بشیم،یا قمصر می‌ریم یا نیاسر.
البته من که نفهمیدم نیاسر مال کاشان بود آخرش یا اصفهان؟
اما در همین راستا وقتی به مونا اس ام اس(ر.ج پست قبل) مونا گفت اگه نریم مسافرت میایم!؟
منم خیال کردم میخوان برن شمالی جایی! اما گفت که میخوان با باباشینا برن لبنان؛گفتم که مونائینا اصالتا لبنانیان؟!
البته تا منو متهم به اینکه دست اجانب از آستینم بیرون اومده نکردن بهتره زیادتر توضیح ندم اما میخواستم بگم که چون از اونجا به استکبار جهانی نزدیک‌ترن هر کسی مشتی،تو دهنی‌ئی،لگدی،آپرگادی داره که می‌خواد به دهن استکبار جهانی بزنه بگه که به مونا بگم.
مرگ بر آمریکا،مرگ بر اینگلیس،مرگ بر اسرائیل...
در ضمن فرانسه و آلمان و شوروی هم خرن! همشون بدن بدن بدن!

*‌ بازم تابستون اومد،مانتو زیر ک..ن اومد!04.gif
کسی ربط تابستون و طرح مبارزه با بدحجابی رو میدونه؟ خوبیش اینه که زمستونا بد حجابی نداریما!

سخن روز:

~6PMC900.jpg

استخوان هايت را گرو گان مي گيرم
تا روحم را آزاد كني.
من در اين لاشه زنده نيستم
تو در اين گور تاريك نيستي.
كجا اي خداي سرنگون
كجا پرسه ميزني؟
از سياه چال چشمانت
چرا آزادم نميكني؟
پير شدم.
استخوانهايت را گروگان مي گيرم
تا روحم را آزاد كني.
قبل از اينكه سحر گورت را روشن كند
تكليف مرا روشن كن.

پیام روز:
براي اطمينان از دوام اعتقاد مردم به حكومت، استفاده از نيروي پليس به اندازه اعتماد به ايمان قلبي مردم لازم و ضروري است.

حرف آخر:
نمیخواستم در مورد سد سیوند مطلبی بنویسم،اما بخاطر اینکه خیلی از دوستان ندونسته حرف یک سری آدم بی اطلاع رو تکرار میکنن،گفتم بزار منم یه مطلب مختصری بنویسم...
راستش رو بخواید یا من اطلاعی ندارم یا اطلاعاتی که بعضی از شما دوستای گلم دارید باید یه کوچولو تصحیح بشه!
از اونجا که من دانشجوی رشته عمران - آب هستم در درستی مثل هیدرولوژی بطور کامل میتونیم در مورد سد سیوند و آبگیری اون و مشکلاتی که میگن پیش میاد بحث کنیم.
مشکلی که میگن برای آرامگاه کوروش به وجود میآد اینه که میره زیر آب؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اما این اصلا واقعیت نداره چون که اولا سطح آب زیر زمینی در اون منطقه اونقدر بالا نمی آد که آب بیاد روی سطح زمین و مهمترین مسئله که مسئله آپ لیفت هست.
وقتی یک سطحی از خاک دچار رطوبت میشه نیرویی به سمت بالا وارد میکنه که بهش همون آپ لیفت میگن و این نیرو میتونه موجب تخریب سازه بشه ولی در مورد آرامگاه کوروش و مکان های مهم اونجا دستگاه های حساس و دقیق رطوبت سنج نصب شده که به راحتی میزان رطوبت خاک رو اندازه میگیره و با این احوال به راحتی میشه درصد رطوبت رو کنترل کرد که دیگه جای نگرانی نیست که آپ لیفت اتفاق بیفته و بزنه آرامگاه و خراب کنه بره پی کارش!
در مورد تنگه بلاغی هم که از دو سال پیش تحقیقات تیم ایتالیایی و ایرانی روش شروع شده که خوب چون خیلی بزرگ بوده نشده یا شده که همرو جابجا کنن (منظورم موارد مهمه) اینو نمیدونم!
اما به هر حال منم حس خوبی بهش ندارم و اصلا دوستش ندارم ولی باید به این مسئله هم توجه کنیم که چرا وقتی سد خوزستان رو آبگیری کردن و کلی اثر تاریخی مهمتر از دشت پاسارگاد زیر آب رفت،مثل شوش که چند هزار سال تمدن عیلامی توش خوابیده بود.چرا اونموقع صدای کسی در نیومد؟
بقولی نگاه ما به میراث تاریخی نه عقلانی بلکه احساسیه!

/ 28 نظر / 90 بازدید
نمایش نظرات قبلی
sanaz

salam agha mohamad man ke vaghean khosham oomad dost daram bazam benevisid ke kheyli jaleb sohbat mikonid man ke kheyli khosham oomad id man sanaz_300_2000 khoshhal misham vasam pm bezarin sanaz az khoozestan

sanaz

rasti agha mohamad vaghean dokhtaraye irani zeshtan?

sanaz

bebakhsh ke dobare oomadam mikhastam begam id man sanaz_3002000 in doroste montazeram mikham darbareye hamin mozoo bahatoon gapi dashte basham

الينا آذري

بابا دست مريزاد مردادی آقا وبلاگت خيلی خوبه حرف نداره ه ه ه ه ه ه ه ادامه بده به ما هم سر بزن خوشحال ميشم اجازه بدی لينک بدم باشه خبرم کن

دختر

سلام مطلبتون در مورد ۳۰۰ کامل بود خواهش می کنم در يک مورد کمکم کنيد من برطبق نقدی که از تلويزيون شنيدم در مورد جنگ ايرانيان دفاعی کردم که باعث بدتر شدن اوضاع شد. در تلويزيون شنيدم که ايرانی ها در طول تاريخ هيچوقت مهاجم نبودند و جنگی را خودشون شروع نکردند منم اين مطلبو در سايت ای ام بی دی نوشتم حالا می گويند ايران چگونه يک امپراتوری بود و هيچ جنگی را خودش شروع نکرد؟ در ضمن تا انجايی که من می دانم ما هيچ وقت برده نداشتيم چرا بعضی ها چنين می گويند؟

حيدربالايی

سلام. خسته نباشيد نام زيبايی برای وبلاگت گذاشتی اميدوارم هميشه تندرست باشی و هميشه يک آريايی واقعی بمانی. اگر فرصت داشتی به سايت من هم سری بزن

هدیه

سلام حال شما مطالبتون جالب بود موفق باشید

tama

دوست عزیزم وبلاگ زیبایی داری آرزو می کنم همیشه موفق باشی آریایی عزیز فعلاً بای تا بعد

آرش

به کدوم قول میگی نگاهمون عقلانی نیست دکی؟واقعا که زکی