از خودم شر‌منده‌ام!

بالاخره امروز بعد از فراغت از امتحانات منحوص پایان ترم با خانومی رفتیم که یه چرخی ونک بزنیم و دلمون وا شه!
تو راه برگشت تو  تاکسی‌ها مثل تمام این چند وقت گذشته که تو تاکسی‌ها بحث بنزین و شاهکار جدید دولت خدمتگذار؟ (خدمتگزار؟) مطرحه و هرکس افاضه‌ای می‌فرماید جالب ترین نظر رو راننده تاکسی داد!
بحث رفت سر اینکه اینا ملت رو به مرگ گرفتن که به تب راضی شن که جناب آقای راننده فرمودند که نه آقا چنین چیزایی هم نیست! کجا بنزین گرون شده مردم بیرون نمیان! ما از صبح پوست انداختیم و ...
تا اینجاش که به چرند بودن حرف بنده خدا کاری نداریم...
- من نمی‌دونم گرونی بنزین چه ربطی به تورم داره،بنزین تو مملکت ما شده مثل اون بچه شره خونه که تو سری خوره! و هر کی هر کاری بکنه میندازه گردنش (آخر سر شره یا تو سری خور؟) حالا هر چی بالا پایین میشه گیر میدن به بنزین! این دو سال که گرون نشده بود پس چرا تورم بود!
یکی از مسافرا: خوب واسه اینه که مملکت ما برنامه مرنامه نداره آقا! وقتی آقای خاتمی خواست بنزین رو ۲۰ تومن گرون کنه مجلس گفت آی فلان آی بهمان،الانه که یجای مردم پاره بشه و حتی با نخ گونی هم نشه بهم دوخت اونجاشون رو و دیگه نزاشت دولت بیچاره کارش رو بکنه!
حالا وقتی دولت خدمتگذار اومدن با شعار آوردن پول نفت سر سفره مردم نه تنها یهویی ۲۰ تومن بنزین رو گرون کردن! اون هیچ سهمیه بندی رو هم یهویی کرد! همه کاراشون مسخره وبدون برنامه ریزیه!
اونوقت همین آقای حداد عادل که زمان خاتمی میگفت مردم پاره میشن الان میگه مردم باید سعی کنن درست مصرف کنن!
یه بوم و دو هوا که نمیشه آقا!
منم گفتم آره آقا اصلا این مسخره بازیا چیه که در آوردن! عرضه ندارن چرا اینکارو ... که یهو آقای راننده پرید وسط حرفم و گفت نه آقا این چیزا هم نیست بنزین اگه بشه لیتری ۶۰۰ تومن هم تورم نمیشه! چه ربطی داره؟
اینجا که فک تمامی مسافرین جا خورده بود و همه مااااااااااااااااااااااااااااااااااااا هیچی نتونستن بگن! من خودم رو جمع و جور کردم و گفتم عزیز من تو مملکتی که شما از فردای خودت خبر نداری،تو هیچ کاری نمیتونی سرمایه گذاری کنی،نمیتونی برای آیندت مثلا ۱۰ سال بعدت تصمیم بگیری همه چی به هم ربط پیدا می‌کنه! نمی‌کنه؟
راننده گفت نه آقا ربطشو بگید!
گفتم یکیش اینکه وقتی بنزین لیتری ۶۰۰ تومن بزنی کرایت رو می‌بری بالا!
حمل و نقل گرون بشه! قیمت تموم شده هر درد بی درمونی گرون میشه چون مملکت ما هیچ چیش سر جاش نیست!
فقط تنها چیزی که من یادمه این ۲۰،۲۵ سالی که از خدا عمر گرفتم نه به بنزین کار داشته،نه به دلار و واسه خودش داشته می‌چریده کلید بوده که الان ۷،۸ ساله که پول ساختش همون ۵۰۰ تومنه!
راننده یهو گفت مثلا بنزین به بورس چه ربطی داره؟
خداییش من موندم کجای حرف ما به بورس می‌خورد؟!
کلی براش توضیح دادم این بورسی که الان میبینی رادیو گفت چند ده واحد رشد کرده و داره کلی با خوشحالی میگه؛زمان آقای خاتمی شاخصش رو ۱۲،۱۳ هزار بود ولی الان چی؟ به زور رو ۸،۹ هزار می‌پلکه!
نزدیکای رسالت بودیم که یکی گفت الان ملت گرمن آقا! فعلا سهمیه ۴ ماه بعدشون رو می‌زنن وقتی تموم شد انوقته که صدای اصلیشون در بیاد! اونوقت چند تا پمپ بفرستن هوا خدا می‌دونه! البته اینا می‌خوان این کارو بکنن که بعد از دوماه ملت به بنزین لیتری ۶۰۰ تومنی راضی بشن! اینا خیلی زرنگ تر از من و شمان آقا!
بازم راننده گفت نه آقا اینطوریام نیست همین رسالت رو که گفتن سوزوندن یا حکیمیه! کجا اینطوری بوده! هیچی نبوده!
منو میگی دیگه داشتم شاخ در می‌آوردم چون دقیقا روز بعد از حادثه رسالت کاری داشتم اونجا و دیدم که دو تا وَن از گشت ویژه و دو تا الگانس و یه جرثقیل جلوی پمپ رسالت آماده‌باشن و نصف پمپا هم سرجاشون نیست!
برگشتم بهش میگم عزیزم این یکی رو که خودم با چشام دیدم شما که مسیرته چرا اینو میگی!
حالا مگه تو کَتِش می‌رفت لامصب! اینهمه دلیل و برهان آوردیم آخرش گفت که چی؟ یه سری آدم الاف بودن که ریختن اینکارو کردن!!!!!!!
لابد دارید می‌گید چرا ول نمی‌کردیم طرف رو؟
آخه حرص تمام مسافرا رو در آورده بود!
این ماجرا همینطوری ادامه داشت که من برگشتم گفتم می‌دونی چیه آقا!
جریان ملت شده مثل جریان یهودیای زمان جنگ جهانی دوم (شانس آورده بودم این مطلب رو تو وبلاگ یه بنده خدایی خونده بودما) نازیا بهشون میگفتن برای شناسایی رو در‌‌های خونه‌هاتون ستاره بکشید،بدون هیچ مقاومتی این کارو کردن!
گفتن رو سینه‌هاتون ستاره زرد نصب کنید،بازم بدون هیچ مقاومتی این کارو کردن!
میبردنشون اردوگاه کار اجباری اما هیچی نمی‌گفتن،میبردن اتاق گاز ...
که یهو راننده با تمسخر گفت هولوکاست!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ای بابا آقا ما که سواد نداریم شما چی میگی؟
من گفتم این چیزا به سواد نیست مگه شما همین الان اندر احوالات سود گرونی بنزین حرف نمیزدی بزار منم حرفم رو بزنم و ادامه دادم... که میبردن اتاق گاز اما باز هیچ کاری نمی‌کردن میدونی چرا؟
بخاطر اینکه با تمام وجود ترسیده بودن!ترس تمام وجودشون رو فلج کرده بود،وقتی که به زندگی هیچ امیدی نداشته باشی دیگه تنها آرزوت میشه اینکه بدون درد بمیری و یهودیایی هم که تو جنگ جهانی بودن فقط به راحت و بدون درد مردن فکر می‌کردن نه چیز دیگه!
حالا مردم ما هم از صبح تا شب دنبال یه لقمه نون سگ دو میزنن و تا بوق سگ کار می‌کنن و آخرشم هفتشون گرو هشتشونه! وقتی نهایت آرزوت این باشه که بتونی سر ماه یه پولی در بیاری که بتونی قسطات رو بدی و یه چیزی هم تهش بمونه که زنده نگهت داره دیگه هر سازی بزنن می‌رقصی...
بقولی به مرگ گرفتنمون که به تب راضی بشیم.
اینجا که رسیدم رسیده بودیم رسالت و راننده داشت پولا رو می‌گرفت...
برگشت و گفت آقا من دارم کار می‌کنم که خرج زن و بچم رو در بیارم،به من چه یه سری با سه لیتر تو روز نمی‌تونن بیان مسافر کشی کنن و خرج زن و بچشون رو دربیارن و یا به کاراشون برسن! ک..ن لق همشون!
و بجای ۴۰۰ تومن ۴۵۰ تومن از همه گرفت و گازش رو گرفت و رفت!
یاد جمله خودش افتادم که گفت:(( نه آقا این چیزا هم نیست بنزین اگه بشه لیتری ۶۰۰ تومن هم تورم نمیشه! چه ربطی داره؟ ))
یادمه رو دیوار تعاونی شهرکمون یه حدیث از حضرت محمد (ص) نوشته بود که هر کس برای امت من یک شب آرزوی گرانی کند،خداوند عبادات او را تا ۴۰ سال قبول نمی‌کند! و من اینو هر روز می‌خوندم اما زیاد متوجهش نمی‌شدم!
ولی امروز این حرف راننده تو گوشم عین بوق صدا کرد که : (( به من چه یه سری با سه لیتر تو روز نمی‌تونن بیان مسافر کشی کنن و خرج زن و بچشون رو دربیارن و یا به کاراشون برسن! ک..ن لق همشون! ))
قدیمیا خوب گفتن که از ماست که بر ماست!

/ 30 نظر / 39 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رها

به قول مهدي»هيچ حس خوبی از اين که واسه يه پست تکراری نظر بدم ندارم. آپ کن ديگه

زنده

سلام چرا آپ نكرديد، ما منتظر مطالب جديد شما هستيم من به روزم و خوشحال مي شم كه شما به من سر بزنيد. منتظر آمدنتان هستم.

تکشاپ.نت

آرشیو 20 ساله مجله Circuit Cellar ، آرشیو 10 ساله مجله EPE و آرشیو 10 ساله مجله Elektor • آرشيوي ارزشمند و بينظير از مجموعه مجلات معتبر الکترونيک در جهان با موضوعات الکترونيک کاربردي ، کامپيوتر ، روباتيک ، برق و مخابرات • مجلات فوق از قدیمی ترین ، معتبر ترین و کاربردی ترین مجلات جهان در حوزه مهندسی برق و الکترونیک می باشند . مطالب این مجلات از مقالات علمی - تخصصی گرفته تا پروژه های آموزشی همیشه متنوع بوده و این تنوع باعث محبوبیت آن در نزد دانشجویان و علاقمندان رشته های مختلف الکترونیک شده است • در میان موضوعات مختلف در سری کامل این مجلات می توان به انواع پروژه های آنالوگ ، دیجیتال ، مخابراتی ، میکروکنترلر ، برنامه نویسی ، اینترفیس و بسیاری دیگر اشاره نمود • آرشیو کامل این مجلات تا آخرین شماره سال 2007 برای علاقه مندان علم الکترونیک از مبتدی تا حرفه ای گرد آوری شده و با قیمت استثنائی آماده ارائه به دانش آموختگان و علاقه مندان رشته های برق ، الکترونیک ، کامپیوتر و روباتیک میباشد •

روح باران

کجايی جناب آريايی ؟

الهه

سلام پارسال دوست امسال آشنا من آپم چه بحث فلسفی راه انداختين بی خيال .... با آدم زبون نفهم که بحثی نيست

سارا

سلام.چون بحث بنزين يه بحث اقتصادی است حرفی ندارم.زير ساخت هاش درست نشده رفتن نوک برج را بسازن و بشن مثل جهان اولی ها.خوب معلومه که برج مي ريزه...اما عزيز جان بيشتر اين مسافر کش ها اطلاعاتی هستندواين رو يادت باشه و خودت را خسته نکن.هر دو به روزن.منتظرمwww.sarah.persianblog.ir

همدرد

سلام... خوبيد اقای فیلتری؟ می دونستید فيلتری شده بوديد؟؟؟؟؟ روزه و نمازاتون قبول... الان وقت ندارم...بعدا می ايم و پستتون را می خونم يک خبر خوب هم البته برای خودم دارم که در پستم خواهم گذاشت... فعلا بای....

سعيد

عزيزم مواظب باش . خيلی از رانندگان تاکسی اطلاعاتی هستند. همون سربازان گمنام.....